adidas brazuca a samba: oficiální míč a kopačky pro MS ve fotbale 2014

Po celém světě proběhlo představení fotbalového míče adidas brazuca, se kterým se bude hrát FIFA Mistrovství světa ve fotbale 2014. U nás s podobou oficiálního míče seznámil fanoušky fotbalu legendární kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd.

Světoznámá značka představila také kolekci kopaček adidas samba vytvořenou pro blížící se mistrovství světa v Brazílii. Kolekci adidas samba odhalil plzeňský kapitán Pavel Horváth a obránce František Rajtoral.

Fotbalový míč adidas brazuca

Jméno brazuca vzešlo z veřejného hlasování brazilských fanoušků, kteří zvolili výraz označující národní hrdost a brazilský způsob života. Brazílií je zároveň inspirován i design míče, jehož barvy a motiv odkazují na v Brazílii velmi populární náramky přátelství a meandry Amazonky.

Pavel Nedvěd, který měl možnost si s míčem ještě před jeho oficiálním odhalením zahrát, potvrdil, že náročné testování dalo vzniknout neobyčejně kvalitnímu míči.

„Brazuca je velmi spolehlivý míč, který vás poslouchá na slovo. Opravdu se povedl a já už se těším na pěkné zápasy. Brazuca neutíká od nohy, létá rychle a přesně, takže se s ním brankáři zapotí.“

Tato slova potvrdil i legendární brankář Ivo Viktor, který na mistrovství světa v roce 1970 chytal první míč z dílny adidas – Telstar.

„Brankáři to budou mít vážně těžké, protože se jedná o hodně rychlý míč. Na druhou stranu bude díky upravenému povrchu dobře držet v rukavicích a nebude tolik klouzat.“

Kopačky adidas samba

Kromě míče byla představena také speciální fotbalová kolekce adidas samba, vytvořená právě pro blížící se mistrovství světa v Brazílii. Nový, zářivý model byl uveden v každé ze čtyř řad kopaček adidas, které nabízejí také vylepšené technologie a materiály.

Kopačky adiZero f50 pro rychlé hráče jsou v kolekci samba vyvedeny ve svítivě oranžové a modré barvě, novinka pro neúnavné dříče – adidas Nitrocharge – je limetkově zelená a modely predator Lethal Zones a adiPure 11pro jsou v zářivě růžové a fialové barvě.

Představení pestrobarevných kopaček se zúčastnili také Pavel Horváth a František Rajtoral, kteří kopačky adidas pravidelně nazouvají. Kapitán plzeňského týmu Pavel Horváth si pochvaloval komfortní model pro11.

„Pro mě je na hřišti nejdůležitější se cítit pohodlně a nemám rád, když mě kopačky omezují. Pro11 jsou naprosto ideální a v té fialové barvě se výborně hodí k oficiálnímu míči a ladí k Brazílii.“