adidas #mych5km - nový projekt nejen pro začínající běžkyně

Značka adidas se spolu s Taťánou Kuchařovou rozhodla dodat odvahu všem váhajícím dívkám a ženám, které ještě nenašly odvahu pustit se do běhání. Sociální sítě brzy zaplaví #mych5km!

K tomuto účelu se spojila se známou milovnicí sportu, populární modelkou, držitelkou titulu Miss World a především inspirativní ženou Taťánou Kuchařovou. Ta se stala nejen tváří podzimní běžecké kolekce adidas, ale i nového projektu Mých 5km.

Cílem projektu je ukázat všem začínajícím běžkyním (i těm, které svůj první běh teprve plánují), že běhání je hlavně o radosti z pohybu, a ne o počtu uběhnutých kilometrů. Protože nejlepší motivací je podpora okolí, poběží projekt především na sociálních sítích.

Běhejte sociálně :-)

Značka adidas a Taťána Kuchařová vyzývají všechny stávající i budoucí rekreační běžkyně ke sdílení zážitků z běhání pod hashtagem #mych5km. Sdílet na svých profilech mohou klasické statusy, fotky, videa, zkrátka cokoliv, co při běhání viděly, zažily, objevily, co se jim na běhání líbí a co je motivuje.

Společně tak vytvoří zásobárnu motivace, ze které mohou ony samy a všechny ostatní běžkyně čerpat, a vzájemně se takto podpoří. Hlavním místem, kde se budou všechny příspěvky sdružovat, jsou webové stránky www.mych5km.cz.

Táňa Kuchařová se do projektu zapojí v maximální možné míře. S běžeckým tréninkem začala v červnu 2014, do té doby měla pouze zkušenosti z hodin tělocviku a všeobecně nenáviděné patnáctistovky.

Nyní se připravuje na adidas Běh pro ženy 6. září, kde se postaví výzvě 5km. V tréninku jí kromě odborného poradce pomáhá i obuv adidas energy boost v netradiční růžové, která díky revolučnímu materiálu odpružení vrací část energie každému kroku.

Nebojte se začít!

Své dojmy a zážitky z tréninku bude Taťána sdílet na svém Facebooku, aby ostatní začínající běžkyně viděly, že se svými pocity nejsou samy. V průběhu srpna navíc umožní vybraným dívkám zúčastnit se jejího tréninku a společně si zaběhat.

Ke své roli v projektu modelka uvedla: „Je to pro mě další výzva. Byly časy, kdy jsem vyloženě nerada běhala, a začátky pro mě byly náročné. Je to ale příjemný sport, dobrý na udržení postavy a hlavně skvělý relax. Ráda bych tím také motivovala další holčiny – je dobré vrátit se ke sportu v přírodě.“

Běžeckým začátečnicím přitom vzkazuje: „Nebojte se být na sebe o trošku tvrdší a disciplinovanější, budete ze sebe mít skvělý pocit a uvidíte výsledky! Budete mít větší sebejistotu, budete se cítit dobře. A nenechte se odradit obtížnými začátky.“